Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Kursu Açıldı.

Yazdır PDF

Amasya Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ‘Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sertifikasyon kursunu 29 Mart 2010 tarihi itibariyle açıldı.

Kursun açılışına; İl Tarım Müdürümüz Ahmet MİLLİCİ Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ahmet ÇETİN katılmışlardır.

 Kursun açılışında Oda Başkanı Veteriner Hekim Ebubekir ULUDAĞ Odamız Eğitimi verecek hocalar kurs yeri ve gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra Tarım ve Köyişleri Bakan-lığına Müracaat ederek kurs verilebilmesi için gerekli izin ve İl Tarım Müdürlüğümüzün de katkılarıyla müsaadeyi almış bulunmaktayız.

 Kursiyerlere böyle bir eğitim verilerek çiftçilerimize danışmanlık yapması sağlanacaktır. Çiftçilerimiz yapmış oldukları faaliyetler ile ilgili eğitimleri ve teknik destekleri danışmanlarından alacaklardır. Böyle bir kursun açılmasına ihtiyaç ve talep vardı, açmış bulunuyoruz hayırlı uğurlu olsun dedi başarılar diledi.

 İl Müdürümüz Ahmet MİLLİCİ Tarım ve Köyişleri Bakanlığı çiftçilerimize ‘Tarımsal Yayım ve Danışmanlık’ desteklemesi yapmaktadır. İlimizde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Eğitimiz alan çok az meslektaşımız olması nedeniyle bu tür çalışmalar çiftçilerimize ulaşamamaktadır. Bu kurs sonunda 50 meslektaşımız çiftçilerimize danışmanlık hizmeti vermeye başladığında bire bir çiftçilerimize ihtiyaç duydukları bilgileri verecekler, kayıt tutulmasına önderlik ederek çiftçilerimizin daha iyi üretim yapmalarını sağlayacaklardır. Ayrıca Tarım Bakanlığını çiftçilere yapmış olduğu tüm desteklemelerden yararlanma imkânı bulacaklardır. Dedi. Kursun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 Kurs süresi 3 hafta olup serbest çalışan Veteriner Hekim Ziraat Mühendisi ve Tekniker olmak üzere 50 kişi katılmaktadır.

 

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sertifikasyon Eğitimi alan kursiyerler tarım işletmelerine ve çiftçilere tarımsal danışmanlık hizmeti vereceklerdir.

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün968
Dün1100
Bu Hafta3201
Bu Ay14850
Toplam Ziyaretçi Sayısı532072

Currently are 24 guests online

İletişim Bilgileri

T.C Amasya Valiliği İl  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

* Address: Kirazlıdere Mah. Tarım Sok.

* Tel: 0 358 218 2990-91

* Email: bilgi@amasyatarim.gov.tr

* Website: www.amasyatarim.gov.tr

malatya oto kiralama kayan yazı led grafik led ekran grafik led ekran palet streç fotograf kağıdı bitmeyen kartus tokat oto kiralama led aydınlatma led ampül apple inşaat