Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Sınavı Başvuruları

Yazdır PDF

 

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik İzni Belgesi alabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25 Eylül 2010 tarihinde Ankara’da yapılacak olan sınava başvurular başlamıştır.

1-  Başvuruların en geç 11 Ağustos 2010 tarihine kadar Tarım İl Müdürlüğüne, bir  dilekçe ve aşağıda belirtilen belgelerle birlikte  şahsen yapılması gerekmektedir.
 

 

Gerekli Belgeler;
Ziraat Mühendisleri için;
a)  Diploma veya mezuniyet belgesinin kurumca onaylı sureti,
b)  T.C. Kimlik Numarası,
c)  2 adet vesikalık fotoğraf,
Meslek yüksek okullarından bitki sağlığı ile ilgili dersi alarak mezun olmuş teknikerler için:
a)  Diploma veya mezuniyet belgesinin kurumca onaylı sureti,
b)  Bitki sağlığı ile ilgili ders aldığını gösteren not belgesi veya transkript,
c)  T.C. Kimlik Numarası,
d)  2 adet vesikalık fotoğraf,
e) Kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel kuruluşlarda zirai mücadele hizmetlerinde en az 3 (üç) yıl çalıştıklarını gösteren belge.

Ziraat Teknisyenleri için:
a)  Diploma veya mezuniyet belgesinin kurumca onaylı sureti,
b)  T.C. Kimlik Numarası,
c)  2 adet vesikalık fotoğraf,
d) Kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel kuruluşlarda zirai mücadele hizmetlerinde en az 3 (üç) yıl çalıştıklarını gösteren belge.

2- Sınav ile ilgili bilgilendirme amaçlı hazırlanan Sınav uygulama duyurusu 25.08.2010 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

3-   Müdürlüğümüze başvurusu kabul edilen adaylar, 35 TL ( Otuzbeş TL ) sınav ücretini EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin
T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ Ankara Şubesi,
Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi,
Türkiye Halk Bankası Küçükesat/Ankara
Şubelerinden herhangi birine ‘Kurumsal Tahsilat Programı’ aracılığı ile kendi T.C. kimlik numarasını belirtmek suretiyle 06.09.2010-16.09.2010 tarihleri arasında yatıracaklardır.


4-  Sınav ücretini yatıran her aday   06.09.2010-16.09.2010 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr internet adresine girmek suretiyle sınav başvurusunu yapacaktır.

5- Sınava başvuranlar arasında sınav öncesinde ve sınav anında EĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan aday/adaylar var ise, adayın başvuru sırasında adaya ait sağlık kurulu raporunun, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinin  herhangi birini bir nüsha  halinde müdürlüğümüze teslim edilmesi, bir nüshasınında posta yolu ile T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EĞİTEK) Ölçme Değerlendirme  ve Açıköğretim Kurumları Daire Başkanlığı’na en geç 03.09.2010 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.(Bu tarihten sonra EĞİTEK’e ulaşan belgeler dikkate alınmayacaktır.)


6- Adayların sınava girecekleri yerleri ve sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten sınav giriş belgesinin, 20.09.2010 – 24.09.2010 tarihleri arasında  http://www.meb.gov.tr  internet adresinde yayımlanacaktır, aynı tarih ve aynı adresten adaylar Sınav Giriş Belgelesini  alacaklardır.

7-Sınav giriş belgelesini alan adaylar, 20.09.2010-24.09.2010 tarihleri arasında Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir. Söz konusu sınav giriş belgesine adayın fotoğrafı yapıştırılacak ve İl Müdürlüğümüz tarafından onaylanarak adaya teslim edilecektir.


8- Adaylar sınava girerken; fotoğraflı sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden herhangi birini ( nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya  pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


9-  Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr  internet adresinde yayımından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların adaylara duyurulmasından itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğüne ( TKB-KKGM ) yapacaklardır. Adayların sorulara ve sınav uygulamasına ve sonuçlara dair itiraz başvurularını Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ ANKARA Şubesindeki TR690001000799054952185001 no’lu hesabına 10 TL ( On TL KDV Dahil ) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir. Banka dekontu, T.C kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.


Yapılan bu itirazları TKB-KKGM değerlendirerek, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yönelik olanları sonuçlandırmak üzere EĞİTEK’e gönderecektir. EĞİTEK bu itirazları 10 ( on ) gün içerisinde sonuçlandırarak TKB-KKGM’ye  bildirecektir.

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı sorularına ilişkin itirazları ise TKB-KKGM inceleyip sonuçlandıracaktır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara TKB-KKGM tarafından bildirilecektir.

Bilgi İçin:
Bitki Koruma Şube Müdürlüğü

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün443
Dün1081
Bu Hafta4951
Bu Ay16600
Toplam Ziyaretçi Sayısı533822

Currently are 28 guests online

İletişim Bilgileri

T.C Amasya Valiliği İl  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

* Address: Kirazlıdere Mah. Tarım Sok.

* Tel: 0 358 218 2990-91

* Email: bilgi@amasyatarim.gov.tr

* Website: www.amasyatarim.gov.tr

malatya oto kiralama kayan yazı led grafik led ekran grafik led ekran palet streç fotograf kağıdı bitmeyen kartus tokat oto kiralama led aydınlatma led ampül apple inşaat